„Ta šelma, kterou jsem viděl, byla jako levhart, její nohy jako tlapy medvěda a její tlama jako tlama lví. A drak jí dal svou sílu i trůn i velikou moc.”

Zjevení Janovo 13:2

„Velká bída tvůrce začíná ve chvíli, kdy je uznán jeho talent.”

Albert Camus

Kontaktní email na veškeré dotazy: delabete@rolling.cz
Bankovní spojení: 2300500209/2010 - Fio banka

 

Tým

Vedoucí kreativního týmu: David František Wagner
Vedoucí produkce: Adam Pešta
Kreativní tým: Kamil Buchtík, Lucie Chlumská, Ondřej Hartvich, Eva Wagner, Mikuláš Pešta, Petr Turoň
Produkce: Jan Korecký
Promo tým: Alice Bazalová, Iva Vávrová
Kostýmy: Eva Wagner
Design workshopů: Martin Buchtík, Julie Melicharová, Radek Morávek, Ondřej Novák, Petr Novotný, Lada Švadlenková


Rosenthal
Hra De La Bete vznikla díky spolupráci se spolkem Rosenthal. 
Spolek Rosenthal vznikl v roce 2008 a od té doby se snažíme pořádat kulturní akce nejen v naší
základně v Rožmitále, ale i na dalších místech v celé republice. Věnujeme se především vlastní filmové a divadelní tvorbě, pořádání dětských táborů a zážitkových her pro dospělé, příležitostně také bitvám a historickému šermu.

 

AUTOŘI

Adam Pešta – vedoucí produkce
Jako šéf realizace a produkce stojí za dlouhou řadou larpů, bitev, filmů, divadel, eventů a teambuildingů z komerční i nekomerční sféry. Na akci ho téměř neuvidíte, protože stojí někde v rohu a telefonuje. A tohle dělá už přes deset let. Miluje Rosenthal a Rolling, protože je založil.

David František Wagner - vedoucí kreativní sekce
Po vystudování pedagogiky historie a filozofie pokračuje v PhD studiu na Pedagogické fakultě Karlovy Univerzity. Larpům se věnuje posledních deset let jako hráč i jako organizátor. Jeho úkolem je řízení celého projektu a zajišťování komunikace mezi jednotlivými týmy.

Příběhový tým
Má na starosti tvorbu zápletek, rolí a pozadí hry.

Kamil Buchtík
S larpy se seznámil před více jak deseti lety. Spolu s Petrem Turoňem a Martinem Buchtíkem organizoval poslední ročník outdoorového fantasy larpu Jediná cesta a městský larp NikdyKde III. Posledních několik let se věnuje převážně komorním larpům. Autorsky je podepsán pod hrou Odznak (s Martinem Buchtíkem), Škola (s Břéťou Šopíkem), Telenovela (s Radkem Morávkem) a Mlha (širší tým). Organizačně se podílí na pražské iniciativě HRAJ LARP. Vedl tvůrčí tým zážitkových akcí Prostředník, Malíček a Otisk. Jako hráč má nejraději larpy, které mu nabídnou kvalitní podněty k hraní a zároveň dostatek prostoru pro jejich rozvíjení.

Ondřej Hartvich
Studoval etnologii na Karlově univerzitě. Larpům se věnuje jako hráč poslední 4 roky. Organizačně se podílel na Oboře 2P915. Na hrách má rád osobní dramata plná emocí a rád by zprostředkoval silné dramatické zážitky i ostatním.

Lucie Chlumská
Pracuje jako personalistka. Larpů se účastní jako hráčka od roku 2010. Organizátorsky pak od roku 2011. Přestože se věnuje převážně komorním hrám, tak má ráda i delší dramatické larpy. Mezi její autorská díla patří například komorní larp Sanatorium či víkendové hry Přechod a městská Budečská kniha.

Eva Wagner
Larpy hraje nějakých 7 let a organizuje je o něco kratší dobu. Podílela se na různých hrách, k nimž patří třeba Obora 2P915, Legie: Sibiřský příběh nebo Mirrors of England. Na De la Bête je součástí kreativního týmu a stará se o kostýmy. Kromě larpů má ráda kreslení, akrobacii a morbidní pohádky.

Mikuláš Pešta
Studuje historii na Filozofické fakultě Karlovy univerzity, ve své doktorské práci se zabývá italskou a německou extrémní levicí po druhé světové válce. Ve volném čase se věnuje především různorodým aktivitám ve spolku Rosenthal. Podílel se na přípravě larpů Porta Rossa MDVII, Borograv, Ardávské údolí 1462 nebo Rosenburg.

Petr Turoň
Larpy považuje za svůj hlavní koníček. Jako hráč se účastní od svých 15 let. Organizovat začal nedlouho poté. Mezi jeho tvorbu patří fantasy outdoor cyklus larpů Jediná cesta, městské larpy Shadowrun live a NikdyKde. Poslední dva roky se věnuje uvádění a tvorbě postapo her a festivalů (Metroplex, Junktown).

Promo tým

Má na starosti komunikaci s hráči, komunikaci s úřady, přípravu oficiálních materiálů, textů a grafiky.

Alice Bazalová
Vystudovala na Karlově univerzitě a nyní pracuje v reklamní agentuře. Larpům se věnuje přes deset let jako hráč i jako organizátor. Podílela se na organizaci mnoha her, například série PASS nebo Osada 12. Nejčastěji se účastní outdoorových larpů a bitev různých zaměření, od klasických fantasy her až po airsoftové. Na larpech má nejraději možnost vyzkoušet si různé situace a stále nové výzvy. V týmu se podílí na vytváření děje a má na starost komunikaci s hráči.

Iva Vávrová
Studuje tlumočnictví AJ a jazykovědu na FF UK a pracuje jako překladatelka a korektorka. Larpy ráda hraje, a především ráda pracuje na uvedeních pro mezinárodní publikum - vedla třeba projekt překladu Hell on Wheels a přeložila i celé Legie: Sibiřský příběh. V rámci De la Bête především dělá korektury promo textů a v současnosti hru i překládá a pracuje na anglickém uvedení.

©2016 | Design by JM Creative Branding | Code by Adášek